השימוש CMM בתעופה להב

תעשיית מנוע כלי טיס היא מהות הייצור וזה סימן ברמה הלאומית למדע וטכנולוגיה. להב הוא "הלב" של רכיבי מנוע כלי טיס, אשר החליט את מנוע הביצועים, הבטיחות ואת החיים. לכן זיהוי איכות בלייד הוא יותר מורכב ויותר מחמירים. שיטת זיהוי המסורתית היא השימוש בציוד מיוחד כדי לבדוק את הלהב, מה שמוביל זיהוי נמוך היעילות והדיוק המסכן. בשנים האחרונות, עם הפופולריות של שלוש מכונות מדידה קואורדינטות, השיטה הנפוצה ביותר היא להשתמש קשר CMM למדוד על משטח להב בשיטה של סריקה דו מימדי לבדיקה.

REVO probe in blade measuring

שלוש קואורדינטות מכונת מדידה משמש למדידת טולרנסים ממד והמיקום חלקים מכניים. זה מבצע רכישת נתונים באמצעות בדיקה מפעילה או סריקה על הכלי העבודה, ולאחר מכן באמצעות חישוב של התוכנה לעבור סינתזה הרכיב ניתן למדוד, ולקבל את התוצאות. זה יכול למדוד ההמרה לאובייקט, לשפר את דיוק המדידה באמצעות טכנולוגיה פיצוי שגיאה, יש תוכנה גמיש מדידה להבין אוטומציה, יעילות גבוהה של תעופה להב מדידה.

ננו דיוק מדידת קואורדינטות שלושה מכונת בשימוש התעשייה האווירית לישראל, ההגנה הלאומית, מקבע, עובש ייצור תעשיות כגון כלי רכב חלקי חילוף של תלת ממדית. הוא מצויד DMIS רציונלית מדידת תוכנה אשר מוסמכת על ידי הגרמנית PTB. לתוכנה יש להבים בדיקות מודול. מודול זיהוי להב תומך ההדק ו סריקה לאיתור מצבי, תומך המקטע סריקה. זה יכול גם במהירות לחשב את המיקום נמדד של פרמטרים חשובים של הלהב, משפר באופן משמעותי את דיוק הזיהוי והיעילות.


אנא יידעו אותנו אם יש שאלות כלשהן או ייעוץ

דואר אלקטרוני: overseas@cmm-nano.com